Meil saab maksta
en ru
Üle 30 euroste ostude puhul transport tasuta!
KLIENDITUGI: info@siidisukk.ee | 51 32 600
 
 
OTSING
 
 

DEN-id - mida peaks teadma?

DEN-ide arv märgib seda, kui jäme on niit, millest sukkpüksid on tehtud. Mida suurem DEN-ide arv, seda paksemad on sukkpüksid

DEN-ide arv väiksem kui 10

Need sukkpüksid on praktiliselt nähtamatud jalas, ideaalsed suvel kandmiseks. Samuti sobilikud kui soovitakse päevitunud jala välimust, kuid suveilmad pole veel käes. Tavaliselt on väikese arvuga DEN-iga sukkpükstel omadused, mis võimaldavad neid kanda lühikeste ja liibuvate kleitidega. See tähendab, et sukkpüksid on ilma üleminekuta, ilma nähtavate õmblusteta. 8-10 DEN-ised sukad ja sukkpüksid on saanud väga populaarseks. Eriti tänuväärsed on need tooted suveüritustel, kui on küll soojad ilmad, kuid etikett nõuab kaetud sääri (pulmad, vastuvõtud, lõpetamised). Suure lükra sisalduse tõttu ei pea muretsema, et sukkpüksid oleks oluliselt vähem vastupidavamad kui suurema DEN-i arvuga tooted. Kuna kõige õhemad sukkpüksid on mõeldud suvel kandmiseks või väga pidulikul puhul, siis tavaliselt on sukkpükste varbaots tehtud läbipaistev, et neid oleks võimalik kanda ka lahtiste kingadega.

Vaata siit Siidisuka valikut kuni 6-10 DEN-i paksustest sukkpükstest

DEN-de arv 15-20

Need sukkpüksid võib valida suvel igapäevaseks kandmiseks või talvel- sügisel pidulikumal puhul. Vali matid sukkpüksid loomulikuma mulje saavutamiseks ning kerge läikega pidulikumal puhul. 20 DEN-seid sukkpükse on saadaval väga erinevates variatsioonides: ilma üleminekuta, bikiinilõikega, üleminekuga, figuuri korrigeerivaid ja vereringet stimuleerivaid.

Vaata siit Siidisuka valikut kuni 15-20 DEN-i paksustest sukkpükstest
 

DEN-ide arv 30-40 – poolläbipaistvad

Sellise DEN-ide arvuga sukkpüksid on juba oluliselt tugevamad ja paksemad kuid jätavad siiski jala läbi kumama. Sügis-talvisel perioodil on need kõige populaarsemad, sest jätavad õhema mulje kuid on vastupidavamad kui 20 DEN-sed sukkpüksid. Selliste DEN-ide arvuga sukkpüksid on igapäevaseks kandmiseks, pidulikumaks puhuks võiks soetada väiksema DEN-ide arvuga tooteid.

Vaata siit Siidisuka valikut kuni 30-40 DEN-i paksustest sukkpükstest
 

Läbipaistmatud sukkpüksid 50 ja enam DEN-i

Sellise DEN-ide vahemikku jäävad sukkpüksid on tavaliselt läbipaistamatud ning kõige populaarsemaks on kindlasti musta värvi sukkpüksid. Need sukkpüksid on ideaalsed ka külmadel talveilmadel pükste all kandmiseks, kuna on väga vastupidavad. Nii suure DEN-ide arvuga sukkpükstele võib-olla lisatud ka puuvilla, mis muudavad sukkpüksid veelgi soojapidavamaks.

Vaata siit Siidisuka valikut kuni 50+ DEN-i paksustest sukkpükstest


Millise funktsiooniga sukkpükse valida

Ilma üleminekutapidulikuks puhuks või suveks mõeldud sukkpüksid. See tähendab, et sukkpükste ülemine osa on samas koes, mis säärte osa. Kallimad ja pidulikumad sukkpüksid on tavaliselt ilma üleminekuta. Samuti on ilma üleminekuta kuni 10 DEN sukkpüksid kuna suvel kantakse lühemaid seelikuid ning seetõttu ei tohi üleminek kindlasti paistma jääda.

Bikiinilõikega tähendab, et üleminek on ainult sukkpükste kõige ülemises osas, mitte ei hakka juba säärest. Bikiinilõikega sukkpüksid imiteerivad pesu ning tihtipeale on disainitud ligilähedaselt pesuga (pitsilised)

Figuuri korrigeerivad figuuri korrigeerivad on tugevdatud ülaosaga sukkpüksid, mis aitavad korrigeerida probleemsemaid piirkondi- kõht, tuharad, reied. Tihtipeale aetakse segamini figuuri korrigeerivad ja vereringet stimuleerivad sukkpüksid. Tuleks siiski ennem selgeks teha, millist funktsiooni sukkpükstelt oodatakse ja seejärel valik langetada.

Vereringet stimuleerivad vereringet stimuleerivad sukkpüksid on erineva survega säärtele, et toetada loomulikku vereringlust. Sellised sukkpüksid on sobilikud inimestele, kes töö tõttu on sunnitud terve päeva jalgel olema ning seetõttu on koormus jalgadele suur.

Madala vööosaga - tänapäeva mood soosib madala vööosaga seelikuid ja pükse, seetõttu ei saa ka sukkpükse tootjad seda trendi järgimata jätta. Itaalia tootjate puhul on madal vööosa sukkpükste pakil märgitud sõnapaariga vita bassa.


Millisest materjalist on sukkpüksid valmistatud

Sukkpükste koostis sisaldab reeglina polüamiidi ning elastaani ehk lükrat. Segatuna polüamiidkiuga annab lükra sukkpükstele vastupidavuse. See annab sukkpükstele elastsuse, mis hoiab materjali tihedalt sääre ümber ning seetõttu väheneb ka katki minemise oht. Mida suurem on lükra protsent, seda vastupidavamad ja kvaliteetsemad sukkpüksid on.
Sukkpükste koostise hulgas võib tihti märgata sõna mikrofiiber. Mikrofiiber muudab sukkpüksid pehmemaks ning see omakorda garanteerib nahasõbralikkuse.

Talvel on mõistlik valida sukkpüksid, mille koostis sisaldab puuvilla, villa või kašmiiri. Tänapäeval toodetud puuvillased ja villased sukkpüksid on kombineeritud elastaankiuga, mis tähendab, et toode säilitab korrektse välimuse ka peale mitmeid pesemisi ning ei ole vaja muretseda välja venimise pärast.

Eriti eksklusiivsetele toodetele on lisatud ka siidi või on lausa valmistatud puhtast siidist. Siid on 100% looduslik materjal, mis jahutab soojaga ja soojendab külmaga. Siidi sisaldavad tooted on tavaliselt kõrgema hinnaga kuid selle materjali nahasõbralikkusest ja mugavusest satutakse tavaliselt sõltuvusse.

Uudsena kasutatatakse sokitööstuses ka bambuskiudu. Bambusviskoosikiud on tugev ja vastupidav. Võrreldes puuvillaga imab bambuskiud paremini niiskust.
Bambuskiud on naturaalse ja õrna läikega meenutades siidi ning on puuvillakiust pehmem. Tänu kiu ümarale ja siledale pinnale ei ärrita bambusviskoosist valmistatud tooted nahka. Bambuslõngast kootud trikotaazil on termoreguleeriv toime - kuumaga tekitab kandjas jaheda tunde ja külmaga tekitab soojatunde.

 

Sukad

Sukki on tänapäeval silikooniga ja sukahoidajaga kandmiseks. Silikoon on reageerib naha oma temperatuuriga ning seetõttu ei ole vaja sukahoidjat. Sukkade puhul on oluline hooldamine - silikoon on väga õrn materjal, mistõttu soovitatakse sukkade puhul käsitsipesu